Сайт бібліотеки-філіалу с. Сутківці Ярмолинецької ЦБС Хмельницької області

Фото0407

Дуб Роман і класний керівник Анака Олеся Олегівна

  Прекрасний, казковий світ дитинства, незабутні шкільні роки. І де би не була людина, її думки повертають туди, де не було турбот, де відчувала себе захищеною.  А якщо дороги повертають додому, то неодмінно і до рідної школи.

Так і в Дуба Романа… Не встиг повернутись додому із буремної зони АТО, натішитись маминим теплом, поспілкуватися з рідними, наступного дня – у школу. Пройшовся знайомими стежинами, підтягнувся на турніку на стадіоні, зайшов у клас. До болю все рідне, знайоме. Коли це було? Невже тільки 5 років минуло? Торкався пальцями парти, де сидів. Не хотілось ні говорити, ні з ким спілкуватись, тільки тиші, тиші, тиші… Мовчки вийшов із школи…

З розумінням віднісся педагогічний колектив до цього. Не лізли в душу з різними запитаннями, мовчки здоровались, а чоловіки подавали руку. Дали можливість оговтатись від пережитого. А пережив він дійсно немало: і бої під Луганськом, потім Донецьк. На очах гинули товариші, в одному з боїв ледь не втратив найкращого побратима,  односельця – Жарія Вадима.

А в цей час у школі проводили ярмарки, де всі учні старались якнайбільше вторгувати грошей, щоб хоч чимось втішити воїна.

Непомітно спливли два тижні. Через два дні знову в частину, що у Яворові, а там і на східні рубежі нашої Батьківщини.

«Ну що ж, пора організовувати зустріч», – вирішили старшокласники. Їх підтримали вчителі…

Святково прибраний клас, на стіні проектор, на столі букет осінніх квітів. Коли зайшла в клас, серед облич старшокласників не одразу знайшла його. Уявлявся статечний, мужній юнак. А натомість – хлопченя, ще дитяче,   знайоме обличчя, та ж посмішка. Невже такі вони, наші захисники? Діти, яким ще вчитись, до дівчат бігати на побачення…

З любов’ю відібрані фото класного керівника Олесі Олегівни швидко повернули у шкільні роки. Ось Роман разом з однокласниками серед дерев шкільного саду, он на фоні Сутковецької церкви, а там у класі… Якщо спочатку відчували його  хвилювання, то після перегляду фотографій очі засяяли, на обличчі з’явилась посмішка. А далі пішли запитання:

– Як склалось твоє життя після школи? Як опинився в зоні АТО?, – інтересувались вчителі.

Хлопців більше цікавили технічні питання: яка у нас зброя, техніка, чи не підводить; як озброєний противник. З інтересом передивились привезене відео, де Роман відзняв як стріляють «Гради». Пояснив, що одним залпом 4 установки накривають територію 24га.  А це випалена земля, зруйновані будинки, техніка, люди.  Дівчата розпитували про побут, про друзів,  про допомогу волонтерів. Учні зосереджено ловили кожне слово.

– Яким повинен бути сучасний солдат? – запитали випускники.

– Загартованим, фізично та інтелектуально розвиненим, мати блискавичну реакцію. Повірте, часу для молитви немає, – така була відповідь.

– Чи дуже страшно там, куди ти повертаєшся? – це питання інтересувало всіх.

– Так, але є почуття обов’язку. Наказ потрібно виконувати, – відповів Роман. – Але я хочу побажати, щоб ніхто з вас не пройшов того, що довелось пережити мені і моїм побратимам.

«Повертайся! Адже у тебе ще все попереду: будувати дім, ростити сад, створювати сім’ю», – закликом звучали слова завуча школи Людмили Олександрівни.

«Повертайся живим» – пісня у виконанні сестер Тельнюк та вдало підібране відео завершили зустріч і навернули сльози у всіх присутніх. Непомітно спливли 45 хвилин.

А далі була загальношкільна лінійка… Аплодисментами, стоячи, зустрічали школярі, вчителі, технічний персонал Дуба Романа, воїна АТО, нашого героя.   «Так точно, як у рекламному ролику, тільки персонажі  свої, рідні», – блискавкою промайнуло в голові… Найменші з інтересом розглядали солдата, старші – з повагою, вчителі –  з гордістю. А було багато й таких, які з трудом тамували сльози, ковтали важкий клубок, що підкочувався до горла, не давав говорити.  Урочисто звучали слова сучасних поетів у виконанні педагога – організатора Івасюк Оксани Іванівни:

Наші хлопчики, наші солдати!

Ми вас будемо дома чекати!

Чим підтримати, чим врятувати?

Повертайтесь живими, солдати!

Від імені всієї школи голова учкому Молярчук Альона вручила подарунок. На прощання кожен клас підготував побажання, але в кожному були слова: «Повертайся живим. Хай найскоріше закінчиться війна. Хай буде мир!»

І ми, вчителі,  цього щиро бажаємо своїм учням, випускникам школи: Дубу Роману, Малярчуку Олександру, Мазуру Василю, Дильовому Ігорю і всім воїнам АТО. А їх рідним – витримки, надії, віри, що скоро закінчиться війна і все буде добре. Тільки вірте!!!

Оксана Іванівна Григорук – учитель Сутковецької ЗОШ

Comments on: "Які вони, воїни АТО?" (1)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Хмаринка позначок

%d блогерам подобається це: