Сайт бібліотеки-філіалу с. Сутківці Ярмолинецької ЦБС Хмельницької області

20170208_165420У Сутковецькій сільській бібліотеці-філії відкрито тематичну експозицію “Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917 – 1921 рр.”.  Таку ініціативу впроваджено з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, а також у рамках проголошеного Указом Президента України 2017-й рік – “Роком Української революції 1917-1921 рр.”

Виставка складається з патріотичної абетки, що висвітлює 33 найвизначніші події та постаті, пов’язаних з подіями Української революції 1917-1921 рр., а також містить книги, що висвітлюють події даної тематики.

На основі даної експозиції протягом 2017 року будуть проводитись презентації, історичні уроки, перегляди літератури, години пам’яті, вікторини тощо.

Довідково:

Українська революція — низка подій, пов’язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу у 1917—1921 роках.

Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії. В Україні утворився альтернативний центр влади — Українська Центральна Рада (УЦР), що стала представницьким органом українських демократичних сил і очолила національно-демократичну революцію в Україні. Керівником УЦР став Михайло Грушевський.

У період 1917—1921 років Україна пережила різні форми національної державності (УНР, Українська держава, ЗУНР), але державну незалежність втримати не змогла. Українські етнічні території були розділені між СРСР, Польською Республікою, Королівством Румунія та Чехословацькою Республікою. Таким чином, Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Ця поразка була наслідком незгуртованості політичної еліти, незавершеності процесу формування нації, відмінностей між національними та соціальними завданнями визвольного руху, його обумовленості зовнішніми політичними й насамперед військовими факторами. Однак, не досягши своєї мети, Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності (Матеріал з Вікіпедії -вільної енциклопедії )

Реклама

Comments on: "Виставка до 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років" (1)

  1. Анонімний said:

    Дуже гарна виставка.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Хмаринка позначок

%d блогерам подобається це: